Rachunki bieżące są jednym z tych rozwiązań, które coraz częściej wybierane jest przez istniejące na rynku firmy i przedsiębiorstwa. Kredyty gotówkowe określane mianem rachunków bieżących, zwiększa na rachunku bieżącym firmy saldo debetowe. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż przedsiębiorca ma możliwość wykonywania transakcji płatniczych większych, od posiadanych na rachunku środków. Jednak nie mogą one przekroczyć kwoty zawartej w umowie z bankiem. Wysokość kredytu jest w tym przypadku ustalana indywidualnie. Zależna jest przede wszystkim od zdolności kredytowej firmy czy przedsiębiorstwa, indywidualnych potrzeb, jak również obrotów na rachunku bankowym. Wyróżnia go przede wszystkim odnawialność, a co za tym idzie każdorazowy wpływ środków pieniężnych na rachunek zmniejsza nasze zobowiązanie. W miesięcznych odstępach zostają pobierane z konta naliczone od wielkości faktycznego zadłużenia odsetki. Oznacza to mniej więcej tyle, że regularne spłacanie przez pożyczkobiorcę odsetek, może zostać wliczone do kwoty limitu kredytowego. Oprocentowanie kredytu naliczane zostaje z uwagi na zmienną stopę procentową, która zostaje ustalana na podstawie stawki LIBOR bądź WIBOR oraz marży banku. Od 0 do 5% kwoty kredytu- tyle właśnie wynoszą zazwyczaj prowizje naliczane przez banki. Pobierają one kwartalną prowizję za zarządzanie i administrowanie kredytem i wymagają, jako dodatkowej formy zabezpieczenia, deklaracji negatywnej, na mocy której kredytobiorca deklaruje, że nie planuje zaciągać żadnych innych pożyczek czy kredytów w innych bankach.

Kredyty w rachunku kredytowym

Kredyty gotówkowe są produktami bardzo popularnymi. Ciężko bowiem znaleźć dziś kogoś, kto nie spłaca bądź nie spłacał zobowiązania zaciągniętego w banku. Możliwości kredytowania jest dziś bowiem całe mnóstwo. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest w ostatnim czasie kredyt oferowany na rachunku kredytowym. Jest on zazwyczaj udzielany przez banki w konkretnych przypadkach. Jeśli podejmiemy decyzję że tego typu kredyty gotówkowe są dla nas najlepszym rozwiązaniem, warto wiedzieć, że w tym celu banki wymagają oddzielnych dyspozycji oraz przeksięgowania pomiędzy rachunkiem kredytowym a bieżącym danego przedsiębiorstwa. Wypada bowiem wspomnieć, że omawiane rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do firm i przedsiębiorstw. Głównym zamysłem kredytu w rachunku kredytowym jest przede wszystkim możliwość ewidencji wykorzystania oraz spłaty kredytu przez bank. Największą szansę na jego otrzymanie mają przedsiębiorstwa o dużej zdolności kredytowej. Kredyty gotówkowe klasyfikowane jako kredyty w rachunku kredytowym są najczęściej udzielane w formie kredytu docelowego, kasowego, na pokrycie wymaganych zobowiązań, sezonowy jak i w formie tzw. linii kredytowej.

Ile banków tyle ofert

Trzeba przyznać, że ofert finansowania zarówno dla osób fizycznych jak i firm oraz przedsiębiorstw jest dziś na rynku ogrom. To zdecydowanie nie czasy, gdy musieliśmy decydować się na pierwszą z brzegu ofertę, gdyż konkurencji albo nie było, albo oferty były tak do siebie zbliżone, że w zasadzie nie było różnicy, na którą się zdecydujemy. Dziś banki oferują nam szereg rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W razie wątpliwości mamy również możliwość konsultacji z doradcą finansowym bezpośrednio w siedzibie banku lub za pośrednictwem Internetu bądź infolinii. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dobierzemy produkt najodpowiedniejszy do naszych wymagań.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.