Niewielkie dochody miesięczne nie ograniczają w znaczący sposób możliwości kredytobiorcy na krajowym rynku. Mały dochód pod pewnymi warunkami gwarantuje korzystne warunki podpisywania umów kredytowych. W artykule zobaczysz, jak właściwie korzystać z kredytów gotówkowych przy stosunkowo niskich zarobkach.

Firmy pożyczkowe bazują najczęściej na limitach w pozyskiwaniu dodatkowych środków, szczególnie przy nawiązywaniu współpracy z nowymi pożyczkobiorcami. Na początku współpracy otrzymujesz, np. 500 złotych, aby po spłacie kredytu krótkoterminowego otrzymać coraz większe sumy dochodzące nawet do kilku tysięcy złotych. Terminowość spłat zobowiązań jest decydująca dla kredytobiorców z niskimi dochodami. Dzięki terminowości spłat budujesz pozytywną historię spłat, nie zalegasz w bazie Biura Informacji Kredytowej, zaczynasz charakteryzować się większą wiarygodnością ekonomiczną. Pamiętaj również o możliwościach optymalizacji miesięcznych rat kredytowych do kwoty odpowiadającej budżetowi domowemu. Przy niskich dochodach i kredycie gotówkowym najczęściej skorzystasz z bardzo niskich rat, np. na poziomie 20 – 30 złotych, a jednocześnie wydłużysz w znaczący sposób okres kredytowania. Wydłużenie okresu kredytowania nie jest najgorszym rozwiązaniem. Możesz zawsze spłacić pożyczkę przed czasem. Warto przeczytać regulamin firmy pożyczkowej i zobaczyć, czy za spłatę pożyczki przed czasem dodatkowo nie dopłacasz. To częsta praktyka na rynku kredytowym mająca na celu nieco większe uzależnienie pożyczkobiorcy od oferty.

Mały, ale stabilny dochód uzyskiwany, np. w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony to idealna perspektywa przy nawiązywaniu współpracy z doradcą kredytowym. Oczywiście umowa o dzieło i zlecenie to też umowy uprawniające do kredytu. Przygotuj się też do podpisania weksla in blanco. W bankach detalicznych to standardowa procedura dla osób nieco bardziej ryzykownych pod względem ekonomicznym. Kredyt gotówkowy to świetne udoskonalenie niewielkiego budżetu, szczególnie w krytycznych, nietypowych sytuacjach. Czy uważasz zaciąganie kredytu gotówkowego przy małym dochodzie za racjonalny pomysł?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.