Słowo wstępu

Proces pozyskiwania kredytu bankowego bywa rozbudowany, oprócz wniosku kredytowego należy wcześniej przygotować oraz dostarczyć wiele innych dokumentów. np różnego rodzaju zaświadczenia potwierdzające nasze przychody lub brak negatywnej historii kredytowej. Wykonanie wspomnieniach czynności może wymagać poświęcenia dużej ilości czasu, zatem co w przypadku osób “niecierpliwych”? Odpowiedzią na to pytanie są specjalne, bez formalnościowe oferty kredytowe, które cechują się znacznie prostszymi procedurami, co skutkuje szybszym pojawieniem się gotówki na naszym koncie bankowym.

Metody na uzyskanie szybkiego kredytu

Pierwszą oraz zdecydowanie najszybszą metodą na pozyskanie pieniędzy jest kredyt na dowód osobisty przez internet. Sposób ten polega na wypełnieniu specjalnego wniosku na stronie internetowej wybranej instytucji finansowej oraz podpisać umowę kredytową. “Podpisanie” umowy może zostać przeprowadzone na następujące sposoby:

  • osobiste podpisanie – tzn. dokument zostanie udostępniony klientowi oraz odesłany do placówki bankowej przez kuriera,
  • dokonanie przelewu weryfikacyjnego – metoda polega na przelaniu niewielkiej kwoty na wskazany przez bank rachunek. Przelana kwota po upływie pewnego okresu zostanie klientowi zwrócona.

Drugim sposobem na uzyskanie takiego kredytu jest wizyta w placówce banku, w którym prowadzimy swój rachunek bankowy, regularnie zasilany wynagrodzeniem. Jako, iż klient jest dla danej instytucji bankowej “znany”, przeważnie ilość przeprowadzanych procedur ogranicza się do podstawowej identyfikacji klienta przy pomocy dowodu osobistego oraz weryfikacji historii finansowej w Biurze Informacji Kredytowej. Po spełnieniu powyższych warunków, zaciągnięta kwota powinna pojawić się na rachunku bankowym jeszcze podczas wizyty w placówce.

Inną metodą na szybką gotówkę jest kredyt na oświadczenie. Klient chcący skorzystać z tego rodzaju sposobu zobowiązany jest przedstawić jednostce finansowej dokument poświadczający źródło oraz wysokość swojego dochodu. Tak samo jak w przypadku pierwszej opisanej metody – historia kredytowa klienta zostanie zweryfikowana w bazie dłużników.

Kolejną opcją jest kredyt na wyciąg bankowy (np. z ostatnich trzech miesięcy) – dokument, który może stanowić wiarygodne źródło informacji o naszym stanie finansowym. Oprócz dochodów, dokument zawiera także nasze wydatki, co pozwala pracownikowi banku na szybsze podjęcie decyzji kredytowej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.