Tag - pożyczki

Kanał wpisów - Kanał komentarzy

13lut 2017

Dlaczego kredyt i pożyczka to nie jest to samo?

Dość często kredyt i pożyczka mogą zostać używane zamiennie. Biorąc pod uwagę formalny punkt widzenia mogą się w stopniu znacznym różnić. Jaka jest najważniejsza istota pożyczki oraz kredytu? Chodzi tutaj głównie o zaciągnięcie długu. Z tego względu wynika bardzo często stosowanie zamiennie tych pojęć. Warto jednak mieć świadomość o istnieniu kilku istotnych różnic.

Jeśli chodzi o termin kredytu to warto powiedzieć o tym iż ono jest w stopniu szczególnym zarezerwowane dla banków. Zgodnie z prawem bankowym w art. 5 przedstawia się, że udzielenie kredytu należy określać jako czynność bankowa. Z tego powodu warto powiedzieć o różnego rodzaju szeregu konsekwencji. W tym przypadku będzie to dotyczyć spraw prawnych oraz ekonomicznych. Biorąc pod uwagę art. 69 prawa bankowego umowa kredytu winna zostać zawarta na piśmie.

Kontynuuj czytanie...

12sty 2017

Jak banki analizują klientów?

dollar-1362244_640.jpg Analiza kredytobiorcy przez bank detaliczny to obowiązkowa czynność przed podpisaniem umowy. Czego można zatem oczekiwać od strony banku i w jaki sposób przygotować się dobrze do spotkania z doradcą kredytowym? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Kontynuuj czytanie...