18cze 2020

Wady i zalety kredytu samochodowego

Kredyty samochodowe są dość popularnym źródłem finansowania zakupu nowego samochodu. Jest wiele innych źródeł z których można skorzystać, które są lepsze lub gorsze w zależności od sytuacji tak jak np kredyty gotówkowe czy leasing. Prawdopodobnie najlepszą opcją będzie kredytu samochodowy gdy zamierzamy kupić nowy samochód na własny użytek i nie mamy zbyt wielu innych możliwości pożyczenia pieniędzy, dlatego odwiedź portal 17banków.com - gdzie najlepsi doradcy analizują dla Ciebie oferty.

Zacznijmy od zalet kredytu samochodowego, przede wszystkim jedną z głównych zalet tego kredytu są stosunkowo niskie koszty np w porównaniu z kredytem gotówkowym. Niskie koszty wynikają w dużej mierze z obniżenia ryzyka dla banku przez inne cechy tej metody pozyskiwania dodatkowych środków opisanych dalej. Bardzo często decydującą cechą o wyborze tej właśnie metody kredytowania jest możliwość pozyskania stosunkowo dużej ilości pieniędzy ponieważ ten kredyt nie ma specjalnie dużych limitów w przeciwieństwie do kredytów gotówkowych czy pożyczek. Tutaj kwota jaką możemy uzyskać głównie zależy od naszych indywidualnych możliwości kredytowych oraz możliwości negocjacyjnych z bankiem, jak i trochę od sytuacji gospodarczej w kraju. Inną zaletą może być okres kredytowania ponieważ raty kredytów samochodowych można rozłożyć na stosunkowo długi okres czasu. No i to by było chyba na tyle jeśli chodzi o istotniejsze zalety.

Jedną z wad kredytów samochodowych może być stosunkowo duża ilość biurokracji. Aby otrzymać kredyt samochodowy nie wystarczy sam dowód osobisty jak w przypadku wielu pożyczek, trzeba udowodnić dla banku że jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie w zadeklarowanym czasie, do tego celu na pewno potrzebujemy stałego źródła dochodu. Innymi dokumentami, które na pewno trzeba dostarczyć są dokumenty związane z samochodem. Kredyt samochodowy jest kredytem celowym a więc nie możemy go przeznaczyć na dowolny cel tak więc zapewne trzeba przedstawić dla banku ofertę samochodu, który wybraliśmy a później jeszcze okazać dowody zakupu. Niestety na tym wady się nie kończą, tutaj kredyt nie najlepiej nadaje się na inwestycję ponieważ bank jest wpisany do rejestracji samochodu przez co taki samochód nie łatwo później sprzedać przed spłaceniem kredytu samochodowego. Dodatkowo konieczne jest ubezpieczenie autocasco. Nie ma się co dziwić w końcu bank musi się jakoś zabezpieczyć przed kradzieżą, a najgorsze w tym jest to że pieniądze z ubezpieczenia trafią do banku. Jeśli zaprzestaniemy spłaty kredytu i bank rozpocznie windykację to samochód będzie pierwszą rzeczą jaką bank odbierze.

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.kasa-na-juz.pl/index.php?trackback/28