15mar 2019

Kredyt samochodowy – sfinansuj swoje marzenia

W dzisiejszych czasach samochód jest niezbędną rzeczą, która poprawia jakość życia i bez której życie byłoby mniej funkcjonalne. Pozwala nam na swobodne przemieszczanie się do wielu miejsc w o wiele szybszym tempie niż środki transportu publicznego. Niestety z samochodem wiążą się duże koszty, sam koszt samochodu jest duży, a przecież jeszcze musimy go utrzymać. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie dobro luksusowe jakim jest samochód, ponieważ wiąże się to z dużym kosztem. Dlatego też banki w Polsce wprowadziły kredyty samochodowe by dać możliwość poprawienia jakości i komfortu życia. Warto jednak wiedzieć, że zaciągnięcie kredytu samochodowego jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które gotowe są spełnić szereg oczekiwań narzucanych przez bank, zobacz te wymagania na obserwatorbankowy.pl.

Gdy już upatrzymy sobie wymarzone auto, a nasz budżet nie pozwala na jego sfinansowanie z własnych środków pozostaje nam tylko jedno rozwiązanie jakim jest kredyt samochodowy. Daje on możliwość zakupu upragnionego, a czasem niezbędnego dla nas pojazdu. Kredyt samochodowy jest kredytem docelowym i jest on znacznie tańszy w porównaniu z kredytem gotówkowym. Kosztem takiego kredytu jest oprocentowanie roczne zazwyczaj wahające się od 8 do 13 procent w skali roku. Do tego trzeba doliczyć prowizję, koszty ubezpieczenia i w tym obowiązkowego ubezpieczenia autocasco. Oczywiście to czy dostaniemy kredyt i na jaką kwotę zależy od naszej zdolności kredytowej. Przy braku zdolności kredytowej niestety możemy się pożegnać z wymarzonym samochodem. Banki stosują różne zabezpieczenia, a najpopularniejszym jest cesja praw z polisy autocasco. Polega ona na tym, że jeśli samochód ulegnie zniszczeniu na przykład na skutek wypadku, to odszkodowanie wypłacane jest bankowi, a nie kredytobiorcy. Innym zabezpieczeniem jest depozyt karty pojazdu i warunek zawieszający, polega to na tym, że w chwili gdy kredytobiorca nie spłaca rat kredytu bank przejmuje pojazd.

Kredyty samochodowe to najpopularniejsza forma finansowania zakupu samochodu. Jeśli nie posiadamy oszczędności lub posiadamy ich zbyt mało dostajemy możliwość zapożyczenia się w banku. Jest to doskonała opcja w przypadku gdy samochód jej nam niezbędny na przykład by dojeżdżać do pracy.

Podsumowując kredyty samochodowe można powiedzieć, że dają nam szerokie możliwości dostosowania warunków finansowania do sytuacji finansowej potencjalnego konsumenta. Dzięki temu dodatkowe obciążenie wcale nie musi dotkliwie wpłynąć na budżet domowy, a wysokość rat zostanie dopasowana do miesięcznych przychodów. Kredyt samochodowy to idealne rozwiązanie gdy znajdujemy się w podbramkowej sytuacji albo marzymy o nowym, własnym, wysokiej klasy samochodzie.

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.kasa-na-juz.pl/index.php?trackback/21