16lip 2018

Lokaty w Banku BGŻ Optima.

Lokata Bezkarna.

Bank BGŻ Optima jest jednym z banków uniwersalnych jakie mają swoją siedzibę w Warszawie. Bank powstał wskutek fuzji prawnej Banku BNP Paribas z Bankiem Gospodarki Żywnościowej. W 2017 roku bank zajął siódme miejsce w Polsce pod względem wartości aktywów. Wiceprezesem banku obecnie jest Przemysław Gdański. W ofercie banku możemy znaleźć liczne propozycje kredytów gotówkowych jak również możemy założyć opłacalne lokaty bankowe. Poznajmy te z ofert lokat, które cieszą się największą popularnością. Zacznijmy od bardzo ciekawej oferty lokaty bezkarnej. Jest to rodzaj depozytu jaki założymy dysponując kwotą od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 20 tysięcy złotych. Jest to lokata trzymiesięczna, w przypadku której bank oferuje dosyć wysokie oprocentowanie, które wynosi 3,5% w skali roku. Nie ma konieczności zakładania w banku konta osobistego, aby oferta była dostępna. Lokatę można założyć tylko raz, gdyż przeznaczona jest tylko dla nowych klientów Banku BGŻ Optima. Możliwość założenia lokaty bez konieczności zakładania konta osobistego dla wielu osób jest bardzo ważne, gdyż założenie takiego konta zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami jakie trzeba ponieść za jego prowadzenie. Klienci mają możliwość otwarcia depozytu przez internet. Lokatę może otworzyć ten klient, który w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy nie miał w banku konta. Bezpłatne konto oszczędnościowe zakładane jest razem z lokatą.

Lokata Bezkompromisowa.

Kolejna z propozycji lokat bankowych w Banku BGŻ Optima to lokata bezkompromisowa. Można ją założyć mając oszczędności w wysokości od 1 000 złotych do maksymalnie 100 000 złotych. Jest to lokata trzymiesięczna z oprocentowaniem w wysokości 2,7% w skali roku. W przypadku tej oferty bank również nie wymaga od klientów zakładania konta osobistego. Nie jest ono konieczne, aby można było założyć depozyt. Jeden klient banku może z tej oferty skorzystać tylko raz. Klienci cenią sobie w tej ofercie to, że mogą wszystkie formalności załatwić przez internet bez wychodzenia z domu. Ograniczeniem jest jedynie to, że oferta została przygotowana tylko dla nowych klientów banku, którzy przez ostatni rok przed zawarciem umowy nie posiadali w banku konta osobistego. Takie konto bank założy razem z lokatą, ale będzie ono całkowicie darmowe. Ma służyć jedynie do uruchomienia depozytu.

Lokata klasyczna 3M.

Lokata klasyczna 3M jest trzecią ciekawą ofertą lokaty bankowej jaką przygotował Bank BGŻ Optima. Jest to lokata jaką założymy od minimum 1 000 złotych. Bank nie określił kwoty maksymalnej jaka może się znaleźć na depozycie. Oprocentowanie na lokacie jest stałe i wynosi 1,4% w skali roku. Zakładając lokatę klasyczną na trzy miesiące, z wpłatą w wysokości 10 000 złotych, nasz zarobek netto będzie wynosił 27,96 złotych. Nie jest to duża kwota, ale jak wiadomo na lokatach nie tylko się zarabia. Ich zadaniem jest ochrona naszych pieniędzy przed inflacją. Jest to oferta przygotowana nie tylko z myślą o nowych klientach banku, ale obecni również taki depozyt mogą założyć. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego. Depozyt można założyć online. Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie na lokacie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu trwania lokaty. Za zerwanie lokaty przed jej końcem przewidziane są konsekwencje w postaci całkowitej utraty zgromadzonych odsetek. Bank należy do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, dzięki czemu nasz wkład może być w pełni bezpieczny. Nawet w przypadku upadłości banku nie utracimy bezpowrotnie naszych oszczędności.

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://www.kasa-na-juz.pl/index.php?trackback/17